Čárový kód

Čárový kód na objednávku

Tisk jakéhokoliv typu čárového kódu dle Vašich požadavků.

   • Čárový kód – identifikace klienta. Používá se v systémech prodeje pro zjištění konečné ceny, slevy a další komerční data. Informaci zakódujeme do čárového kódu a přeneseme na kartu. Výběr typu čárového kódu závisí na systému, který je používán. Doporučené formáty čárového kódu jsou: EAN 13, EAN 8, CODE 128, CODE 39. Počet kódovaných symbolů v čárovém kódu je omezený. Čárový kód s fixním počtem (např. EAN 13) umožňuje použít pouze 12 symbolů. Naopak CODE 38 a CODE 128 mohou mít teoreticky jakýkoliv počet symbolů, ale čím je jich více, tím větší je plocha tisku čárového kódu.
   • Poloha čarového kódu na kartě je velmi důležitá. Při tvorbě designu je potřeba vynechat místo v podobě bílého obdélníku. Čárový kód nesmí být menší než 34×14 mm a musí být minimálně 5 mm od okraje karty. Čárový kód je možné zvětšovat, měnit jeho polohu na kartě a otočit jej vertikálně nebo horizontálně.
 • EAN-13

  Nejvíce populární formát čárového kódu. Jedná se o 12-ti místný kód. 13. číslice je kontrolní vygenerované číslo.

 • EAN-8

  Jedná se o  7-mi místný kód. 8. číslice je kontrolní vygenerované číslo.

 • EAN-128

  Je možné zakódovat  až 70 symbolů, včetně písmen od A do Z, čislice a speciální symboly (!”#$%^&*()-=|\/:;,’.”~+-_*{}[]:).

Magnetický proužek

HiCo – LoCo

   • Plastová karta s magnetickým proužkem obsahuje zakódované informace o majiteli karty. Karta má vysoce spolehlivou ochranu informací. Obvykle je magnetický proužek na zadní straně karty.
   • Existují dva druhy magnetických proužků – HiCo a LoCo. Liší se silou magnetického toku při kódování proužku. HiCo je více spolehlivá a má delší dobu použitelnosti, je také výrazně složitější ji padělat. Umístění dvanáctimilimetrového milimetrového proužku na kartě je 4,5 mm od okraje okraje karty.
   • Proužek je složen ze 3 stop. Ve většině připadů se pro kódování používá 2. stopa. Pro dekódování se používají speciální čtečky.

Embossing

 • Dostat embossovanou plastovou kartu se svým jménem, raženou zlatem nebo stříbrem, je velmi přijemné a prestižní.
 • Při tvorbě designu karty je potřeba počitat s tím, že na přední straně jsou vyražená data. Text a ostatní  design se musí rozmístit tak, aby nebyly na zadní straně karty deformovány při embossováni.
 • Pro karty s magnetickým proužkem se ebossovaná data musí umístit minimálně 5 mm od magnetického proužku.
 • Standartní rozměr velkých embossovaných čislic je 4,5 mm a na jeden řádek lze umístit 20 symbolů včetně mezer. Embossing je třeba umístit minimálně 5 mm od horního a dolního okraje karty, pouze v horizontalní poloze.
 • Standartní rozměr malého embossovného textu a číslic je 3 mm a na jeden řádek lze umístit 29 symbolů včetně mezer. Embossing je třeba umístit minimálně 5 mm od horního a dolního okraje karty, pouze v horizontalní poloze.
 • Typping embossingu (barva) může být černý, zlatý nebo stříbrný.

Podpisové pole

    • Pokud na kartě s personalizací je potřeba podpis jejího majitele,  je nutné přidat do designu specialní podpisové pole.
    • Podpisové pole na kartě je možné udělat bílou barvou. Při pokusu smazat podpis, se pole poškozuje. Dle standardu Visa karet se podpisové pole umísťuje na zadní straně karty v podobě bílého obdélníku s rozměry 80×9 mm, pod magnetický proužek. Pro běžné plastové karty nejsou žádná pravidla, je tedy možné udělat pole jakéhokoliv rozměru a umístit ho kdekoliv, pouze je potřeba mít minimalní odstup od okraje alespoň 1 mm.

Termoprint

    • Číselnou řadu na plastovou kartu  je možné nanést embossingem nebo termoprintem. Obvykle se tato metoda využívá pro vedení počtu klientů bez identifikace majitele karty.

Stírací proužek (scratch)

Využití

Předplacené telefonní karty, mobilní siťe, internet, karty loterie

Plastová karta se stíracím proužkem (scratch panel) se použivá pro aktivaci služeb předplaceného internetu, telefonu, mobilní sítě nebo loterii . Unikátní číslo (pin, login) aktivace služby je chráněn stírací vrstvou.

ID Badge karta

ID Badge karta – individuální karta pro zaměstnance. Data – osobní informace (příjmení, jméno, osobní číslo, funkce, fotografie) pro personalizaci  je potřeba  předat ve formátu Excel. Personalizaci je možné vytisknout termoprintem černou, stříbrnou nebo zlatou barvou. Pro každý typ personalizace se zadá rozměr, poloha, způsob tisku a název fontu. ID Badge karta může být tištěna jak vertikálně tak i horizontálně. Pro zavěšení ID Badge karty je možné do karty vyseknout obdélník se zaoblenými rohy o rozměru 14×3 mm ve vzdálenosti 5 mm od okraje, nebo použít některý z plastových obalů, které také najdete v naší nabídce.

Hotstamping

Využití

Nanesení zlaté nebo stříbrné vrstvy z fólie

Horká ražba na plastové kartě. Karty s horkou ražbou maji vzhled elitních a stylových karet. Efekt tohoto způsobu personalizace je v nanesení zlaté nebo střbrné vrstvy z fólie na plastovou kartu.

Vy používáte, my vyrabíme!

Máte dotaz?